الگوریتم مدیک گوگل چیست؟

الگوریتم مدیک گوگل
مقالات نرم افزار های تحت وب

الگوریتم مدیک گوگل چیست؟

 

الگوریتم مدیک گوگل ، در حقیقت نوعی آپدیت الگوریتم ها (The Medic Update) است که در بین فارسی زبان ها به الگوریتم معروف شده است. موتور جست و جوگر گوگل، از الگوریتم های بسیار متنوع و پیچیده ای تشکیل شده است که برای افزایش کارایی باید در بازه های زمانی مشخصی، به روز رسانی شوند.

گوگل چندین بار در هر سال، الگوریتم های خود را به روز می کند تا مرتبط ترین و قابل اعتمادترین نتایج را به جستجوگران ارائه دهد. در آگوست 2018، گوگل با انتشار به روزرسانی الگوریتم خود که بعداً «آپدیت مدیک (Medic Update)» نامگذاری شد، شروع به توجه به محتوای پزشکی و بهداشتی کرد.

این به‌روزرسانی تأثیرات گسترده‌ای بر بسیاری از وب سایت های ارائه دهنده ی محتوای پزشکی و سلامت داشت. در ادامه با تدریس24 همراه باشید تا با الگوریتم مدیک گوگل بیشتر آشنا شوید.

الگوریتم مدیک گوگل چیست؟

 

الگوریتم مدیک گوگل ، دومین به‌روزرسانی بزرگ الگوریتم گوگل در سال 2018 بود که ابتدا در 22 ژوئیه منتشر شد اما اکثر سایت ها در 1 آگوست متوجه تغییرات قابل توجهی شدند. گوگل ادعا کرد که این یک به روزرسانی جهانی و اصلی است، به این معنی که همه سایت ها و صنایع را در همه جا تحت تأثیر قرار می دهد.

آپدیت یا همان الگوریتم مدیک، یک “broad core algorithm update” بود که اثرات شدیدی را در SERP ها (صفحات نتایج موتور جستجو) نشان داد. با این حال گوگل به کاربران اطمینان داد که: «تغییرات در سیستم های ما به نفع صفحاتی است که قبلاً پاداش کمتری دریافت می‌کردند.» به طور کلی آن چه مشخص است، استفاده ی بیشتر گوگل از سایت هایی با محتوای باکیفیت، با کارشناسان معتبر و دارای اعتبار دامنه قوی است.

الگوریتم مدیک گوگل

 

 

الگوریتم مدیک روی سئو سایت ها چگونه تأثیر می گذارد؟

 

الگوریتم مدیک گوگل ، بیشتر سایت های YMYL را تحت تاثیر قرار می دهد. YMYL مخفف “Your Money Your Life” است و این سایت ها محصولات یا خدماتی را ارائه می دهند که می توانند بر سلامت کاربران تأثیر بگذارند. یکی از اهداف گوگل برای این به روز رسانی، فیلتر وب سایت هایی بود که محتوای علمی مورد تأییدی را ارائه نمی دادند. به علاوه، وب سایت هایی که عمدتاً بر تجاری سازی و فروش متمرکز هستند اما مزایای اطلاعاتی را برای کاربران ارائه نمی دهند نیز در جهت فیلتر الگوریتم مدیک قرار گرفته اند. وب سایت هایی که به فروش محصولات یا خدمات مرتبط با پزشکی یا سلامت مشغول هستند، اما نمی توانند تخصص تأیید شده در این زمینه ها را ثابت کنند، منفی هستند و طبیعتاً باید فیلتر شوند. الگوریتم جستجوی گوگل، وب سایت ها را بر اساس E-A-T (تخصص-اقتدار-اعتماد) واجد شرایط می کند. E-A-T در مورد موضوعات مرتبط با پزشکی و سلامت توسط موتور جستجو با معیارهای مختلفی ارزیابی می شود.

 معیار اصلی، سطح تخصص افرادی است که در یک وب سایت محتوا تولید می کنند. همچنین به روز بودن مطالب ارائه شده نیز بسیار مهم است. به علاوه، لازم است تمام منابعی که برای تولید محتوا استفاده می شود به وضوح قابل مشاهده باشد.

با این حال، صنایع خاص و دسته بندی سایت ها به طور نامتناسبی در رتبه بندی الگوریتم سئو سایت مدیک تغییر یافتند. بر اساس گزارش Moz، نا ‌های معروفی مانند Buzzfeed، Betty Crocker و Mens Health تا 59% در جست و جو ضرر کردند.

 

چطور از آپدیت الگوریتم مدیک گوگل در امان باشیم؟

 

الگوریتم مدیک گوگل وقتی گوگل این آپدیت را ارائه نمود، سایت‌هایی که تحت تاثیر قرار گرفتند باید تلاش واقعا زیادی برای بدست آوردن جایگاه قبلی خود می‌کردند. به همین دلیل، هدف جستجوی کاربر بیش از پیش تبدیل به یک دغدغه شد و مورد توجه قرار گرفت.

سه نوع کوئری (جستار) را در نظر داشته باشید که شامل هدفی خاص هستند:

اطلاعاتی یا Informational (چه چیزی / کجا / چگونه)

تحقیقاتی یا Investigational (مقایسه / Review / انواع)

معاملاتی یا Transactional (سفارش / دریافت / خرید)

بهتر است کمی روی کلمات کلیدی دم بلند عمیق شوید تا بفهمید کاربران در صفحات سایت شما به دنبال چه چیزی هستند. و سپس بر طبق آن، صفحات خود را بهینه‌سازی کنید.

 

الگوریتم مدیک گوگل چه تغییراتی در نتایج جستجو به وجود آورد؟

 

الگوریتم مدیک گوگل ابزارهایی برای بررسی تغییرات نتایج جستجو بعد از اعمال الگوریتم وجود دارد که می‌توانند رتبه میلیون‌ها کلمه کلیدی را بررسی کنند و به ما بگویند چه تغییراتی رخ داده است. بیشترین تغییرات را سایت‌های پزشکی و سلامت داشتند. طبق آمار ۴۲درصد کل تغییرات مربوط به سایت‌هایی پزشکی و لایف استایل سالم و فیتنس بوده است.

با بررسی داده‌ها متوجه تغییرات زیر نیز شدیم:

تغییرات در جستجوی برندها

الگوریتم مدیک گوگل برای جستجوی نام برندهای بزرگ (مثلا IBM) گوگل، نتایجی که نمایش می‌داد را قدری تغییر داده است. این تغییرات در حال حاضر تقریبا همیشه شامل یک نوع نتیجه مانند “فرصت‌های شغلی در” می‌شوند. که باعث ارتقاء رتبه بعضی سایت‌های مرتبط با مشاغل و کاریابی‌های بزرگ شده است.

سایت‌های تجاری قدری بهتر شده‌اند

در کل، عملکرد سایت‌های تجاری بهتر شده است. مثال‌هایی که می‌توان از این سایت‌ها زد شامل eBay در آمریکا و آلمان و Marktplaats (که متعلق به eBay است) در هلند و همچنین سایت‌های تجاری غیر از eBay.

وقتی آنها عملکرد بهتری دارند، سایت‌های محتوا در آن نتایج جستجو نیز قدری ارتقا پیدا کردند. همچنین بعضی سایت‌های مقایسه قیمت نیز کمی ارتقا یافتند.

 

چگونه در مقابل الگوریتم مدیک آماده باشیم؟

 

الگوریتم مدیک گوگل حال که گفته های گوگل در خصوص به روز رسانی اخیر الگوریتم هسته ای خود را دانستیم و آمار و داده را نیز مشاهده کردیم اکنون چه کاری از دست ما بر می آید؟

این بزرگترین سوال وب سایت هایی است که به طور منفی تحت تاثیر این به روز رسانی قرار گرفتند.

از وقتی که بحث الگوریتم مدیک به میان آمد بسیاری از سایت‌های خبری و سایت‌های مرتبط با سئو با آب و تاب درباره مدیک صحبت کردند و به نوعی حساسیت به آن را بالا بردند ولی تقریباً در هیچ کدام از این وب سایت‌ها و مطلب‌ها، راهکاری برای آمادگی در برابر مدیک ارائه نشد.

هنوز کاملاً و دقیقاً مشخص نیست که مدیک از چه استراتژی ها و چه راهکار‌هایی استفاده می‌کند ولی مشخص است که نمی‌توانیم این الگوریتم را نا دیده بگیریم. چه در برابر این الگوریتم و هر الگوریتم دیگری که به نوعی وب سایت شما را با افت رتبه مواجه می‌کند، باید راه حل سریع و مفیدی توسط تیم متخصصان سئو، پیاده و اجرا شود.

البته سخنان اکانت گوگل در توییتر را هم نباید فراموش کنیم، وقتی کاربران درباره آمادگی در مقابل الگوریتم مدیک از گوگل سؤال کردند، گوگل توصیه کرد به جای تمرکز بر روی ربات ها بهتر است مدیران وب سایت‌ها بر روی تولید و ایجاد یک وب سایت کاربر محور سرمایه‌گذاری کنند.

الگوریتم مدیک گوگل یعنی برای بالا بردن رتبه سایت خود کافیست کاربران را راضی نگه دارید و آن‌ها را به چیزی که می‌خواهند برسانید. یکی از این راه‌ها، تولید محتوای با کیفیت و مفید است که برای گوگل بسیار ارزشمند می‌باشد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping