الگوریتم دزد دریایی گوگل چیست؟

الگوریتم دزد دریایی
مقالات نرم افزار های تحت وب

الگوریتم دزد دریایی گوگل چیست؟

الگوریتم دزد دریایی یک دریای پهناور را در نظر بگیرید. در این دریا، کشتی‌های مسافربری، باربری، تجاری و… گوناگونی روی سطح آب شناورند. هرکدام از این کشتی‌ها برای اینکه بتوانند در حوزه فعالیت خودشان به خوبی عمل کنند، سعی دارند سوخت بیشتر و با کیفیت‌تری به موتور خانه برسانند.

اما در این بین، چند کشتی دزد دریایی هم هستند که به جای فعالیت عادی، تصمیم گرفته‌اند که به سوخت بقیه کشتی‌ها دستبرد بزنند و از آن برای ادامه کارشان استفاده کنند.

در مثال بالا، دریا همان دنیای وب است. کشتی‌ها سایت‌ها هستند و سوخت آن‌ها برای رقابت، محتوایی است که روی سایتشان قرار می‌دهند. کشتی‌هایی هم که به جای خرید یا تولید سوخت، سوخت کشتی‌های دیگر را می‌دزدند، همان سایت‌های سارق محتوا هستند.

حالا یک سازمان نظارت‌کننده روی این دریای پهناور – یعنی گوگل – برای جلوگیری از دزدی و مقابله و با دزدان دریایی، دست به کار می‌شود. نتیجه این دست به کار شدن‌، الگوریتم Pirate یا همان دزد دریایی گوگل است. در این مقاله از تدریس24با ما همراه باشید تا Pirate را بشناسیم و ببینیم که گوگل این بار برای مقابله با خرابکارها دست به چه اقداماتی زده است!

الگوریتم دزد دریایی چیست؟

 

الگوریتم دزد دریایی یکی از الگوریتم‌های سئو گوگل است که روی محتواهای کپی‌شده تمرکز دارد.این الگوریتم در سال ۲۰۱۲ و با هدف مقابله با نقض قوانین کپی رایت منتشر شد.شما می‌توانید بخاطر استفاده بقیه سایت‌ها از محتوای دانلودی یا غیردانلودی شما بدون اجازه خودتان در سایتشان، از آنها به گوگل شکایت کنید.

در این صورت گوگل، صفحه شامل محتوای مورد نظر را از آن سایت‌ها حذف خواهد کرد.

الگوریتم دزد دریایی
هدف از انتشار الگوریتم دزدان دریایی گوگل چیست؟

 

الگوریتم دزد دریایی در واقع دنیای وب مانند دریایی است که سایت‌های مختلف سوار بر کشتی در آن در حرکت هستند. آنها با تولید محتوا، به حیات خود در این دریا ادامه می‌دهند. محتوا مانند سوخت برای هر کشتی است که آن را به جلو می‌راند. اما کشتی دزدان دریایی به هر کشتی که می‌رسند، منابع آنها را سرقت می‌کنند تا بتوانند به مقصد برسند.

الگوریتم Google Pirate برای این به وجود آمده که جلوی چنین سرقت‌هایی را بگیرد. قبلا الگوریتم پاندا را معرفی کردیم و گفتیم که این الگوریتم به محتوای کپی‌شده حساس است. اما در آن الگوریتم بیشتر، محتواهای رایگان مد نظر بود.

بعضی محتواها رایگان نیستند. مثلا کتاب، موزیک ویدئو، فیلم، موسیقی و امثال اینها. الگوریتم دزد دریایی گوگل، سایت‌هایی که محتوای سایر سایت‌ها را به سرقت می‌برند و از آن استفاده می‌کنند را مورد جریمه قرار می‌دهد.کپی محتوای سایرین بدون ذکر منبع آن، باعث نقض قوانین کپی رایت می‌شود و الگوریتم دزد دریایی را خشمگین می‌کند.

 

تاریخچه الگوریتم دزد دریایی چیست؟

 

الگوریتم دزد دریایی الگوریتم مذکور متعلق به سال 2012 می باشد که با هدف پیشگیری از دزدیده شدن محتوا، نرم افزارهای بدون قفل، عکس ها و ویدئوها طراحی شده است. سیاست کاری این الگوریتم به شکلی می باشد که در برابر سایت ها یا اشخاصی که از قانون حق کپی سرپیچی می کنند، مقابله کند. نسخه جدید و به روز شده الگوریتم دزد دریایی، سال 2014 ارائه شده و پس از آن همواره در حال تغییر است.

با توجه به نظارت پایین در عرصه فضای مجازی نسبت به مقوله حفظ کپی رایت، می توان گفت که الگوریتم دزد دریایی و دیگر الگوریتم ها بسیار کاربردی و مفید هستند.

 

کاربرد قانون DMCA در الگوریتم دزدان دریایی چیست؟

 

الگوریتم دزد دریایی در ایالات متحده آمریکا قانونی تحت عنوان حق کپی و مالکیت آثار دیجیتالی وجود دارد عبارت لاتین این قانون Digital Millennium Copyright Act می باشد و در سال 1998 به تصویب رسیده است. قانون DMCA حق تولید و انتشار انواع محتوای مختلف و حتی دستگاه های دیجیتالی متنوع را برای سازنده یا تولید کننده آن به رسمیت شناخته و اشخاص حقیقی یا حقوقی که قصد سوء استفاده از آن ها را داشته باشند، پیشگیری می کند. این قانون نگرانی انتشار نرم افزارهای تولید شده را به صورت رایگان در دیگر سایت از بین می برد و همواره از حق نشر محافظت می نماید.

قانون DMCA می تواند، در صورتی که شخصی یک اپلیکیشن و یا محتوایی را به شکل رایگان بر روی پیج های وب سایتش درج کند و مالکیت نسخه اولیه آن متعلق به شخص یا کمپانی دیگر باشد، شناسایی کرده و با نشان دادن تمامی مدرک ها و شاهدهای مختلف و با اعتبار بالا به سایت گوگل اطلاع رسانی کرده و بلافاصله سایت متخلف را از فهرست نتیجه ها حذف می کند.

 

بازخوردهای مهم الگوریتم دزد دریایی چیست؟

 

الگوریتم دزد دریایی پیاده سازی الگوریتم دزدان دریایی نتایج مثبتی دربرداشت که در ادامه به معرفی و شرح آنها خواهیم پرداخت:

یکی ارائه انواع مجازات ها و جریمه ها برای سایت هایی که از قانون DMCA سرپیچی کنند. در مورد این نتیجه پیشتر مطالبی ارائه شد.

افزایش قدرت قانون DMCA: اجرای درست یک قانون باعث برقراری عدالت در موارد مختلف می شود. واژه دزدی در خصوص تمامی موارد و وسایل کاربرد دارد. امروزه این دزدی در فضای مجازی شیوه ای نوین دارد. به عنوان مثال سرقت از محتوای یک بستر مجازی صورت می گیرد. اما الگوریتم دزدان دریایی به وجود تا ضمانتی بر اجرای قانون مذکور باشد.

بهتر کردن نتیجه های دریافت شده: زمانی که سایت های سارق را از دور رقابت با سایت های اصلی خارج می کنند، باعث نمایش بهتر سایت های اصلی شده و عملکرد آن ها را افزایش می دهد. در نتیجه این امر سایت های اصلی به رتبه های بالاتری نزد گوگل دست می یابند.

الگوریتم دزدان دریایی محتواهای دزدیده شده را به گوگل گزارش می کند: کابرها می توانند تمامی محتوای دزدیده شده را در صورت مشاهده در هر سایتی به گوگل گزارش کنند و در خواست رسیدگی نمایند. با این کار گوگل دیگر تبلیغاتی برای آن سایت ارائه نمی کند و بدین صورت عملا جریمه های سنگینی شامل حال سایت های سارق می شود.

امکان ثبت گزارش دزدی محتوا توسط فرم های مخصوص: در صورتی که قصد گزارش یک سرقت محتوا را دارید، می توانید از فرم های آماده ای که گوگل برای شما تعریف کرده استفاده کنید. توسط این فرم ها، گوگل سایت سارق را شناسایی کرده و او را از لیست نتیجه های ارائه شده خط می زند. با اشتراک گذاری لینک سایت می توان پیگیری بیشتری برای حذف سایت متخلف کرده و در نهایت برای درخواست حذف آن سایت، باید با مالک سایت تماس گرفته و به او هشدار داد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping