افیلیت مارکتینگ چیست ؟

افیلیت مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ مقالات

افیلیت مارکتینگ چیست ؟

افیلیت مارکتینگ یا سرویس همکاری در فروش یکی از بهترین راه‌های کسب درآمد اینترنتی است. صنعت افیلیت مارکتینگ از سال 2015 به‌طور متوسط هرسال 10.1% رشد داشته است و از همان زمان پیش‌بینی شده بود که ارزش این صنعت تا سال 2020 به 6.8 میلیارد دلار می‌رسد.

 90% تبلیغ دهندگان، افیلیت مارکتینگ را قسمت مهمی در تدوین استراتژی دیجیتال مارکتینگ می‌دانند. در این نوشتار در مورد صنعت افیلیت مارکتینگ، انواع روش‌های پرداختی و هم‌چنین راهکارهایی برای موفقیت در افیلیت مارکتینگ در ادامه این مقاله از تدریس24 صحبت می‌کنیم.

همکاری در فروش یا affiliate marketing چیست؟

 

افیلیت مارکتینگ جز روش‌های بازاریابی است که می‌تواند تأثیر مستقیم بر روی فروش محصولات داشته باشد. درواقع این نوع بازاریابی توسط افرادی خارج از کسب‌وکار انجام می‌شود. به بیان ساده در افیلیت مارکتینگ یا بازاریابی پورسانتی پیشنهاد خرید یا معرفی محصول بر روی وب‌سایت و یا وبلاگ ناشر افیلیت قرار داده می‌شود و اگر این تبلیغات منجر به فروش محصول شود، مبلغی از طرف صاحب محصول به ناشر افیلیت که بازاریابی محصول را انجام داده، پرداخت می‌شود.

در برنامه‌های افیلیت مارکتینگ  (affiliate program)،  اهداف و شاخص‌هایی برای سنجش میزان نتیجه‌بخش بودن تبلیغات در نظر گرفته می‌شود. این شاخص‌ها می‌تواند کلیک کاربر بر روی لینک تبلیغات، خریداری محصول یا وارد کردن ایمیل توسط کاربر باشد.

آنگاه اگر تبلیغ در آن سایت نتیجه‌بخش باشد، بر اساس میزان فروش و یا  با روش‌های دیگر به صاحب سایت مبلغی پرداخت می‌شود. در ادامه در مورد نحوه محاسبه پرداختی به ناشر تبلیغات توضیح می‌دهیم. به افیلیت مارکتینگ بازاریابی پورسانتی نیز می‌گویند.

افیلیت مارکتینگ
افیلیت مارکتینگ چگونه کار می کند؟

افیلیت مارکتینگ  یک فروشگاه اینترنتی را در نظر بگیرید. این فروشگاه (که اصطلاحاً به آن merchant گفته می‌شود)، می‌تواند با استفاده از افیلیت مارکتینگ، فروش محصولات خود را بالا ببرد. merchant  با سایت‌هایی که قصد کسب درآمد از طریق معرفی محصول را دارند ارتباط برقرار می‌کند. این سایت‌ها که به آن‌ها ناشران افیلیت مارکتینگ گفته می‌شود.

 با قرار دادن تبلیغات بنری یا متنی در سایتشان و لینک به سایت merchant پیشنهاد خرید محصول را به بازدیدکنندگان می‌دهند. درصورتی‌که بازدیدکننده بر روی لینک کلیک کند و از آن سایت خرید کند، merchant  مبلغی را  به ناشر تبلیغات پرداخت می‌کند. این مبلغ می‌تواند مبلغی مشخص (برای عضویت در خبرنامه و یا دانلود محصولات) و یا درصدی از فروش محصول باشد.

افیلیت مارکتینگ نکته قابل‌توجه دیگر این است که اگر بازدیدکننده‌ای بر روی لینک افیلیت کلیک کند، ولی در آن لحظه تصمیم به خرید نگیرد و بعداً با مراجعه به سایت آن محصول یا محصولی مشابه آن را بخرد، با توجه به ثبت اطلاعات توسط کوکی‌های سایت merchant و ناشر افیلیت، خرید از طریق معرفی ناشر افیلیت ثبت‌شده و مبلغی از فروش به ناشر افیلیت پرداخت می‌شود.

تبلیغ در فضای وب‌سایت‌های معتبر ایرانی در مدیااد

مدیااد، به شما کمک می‌کند تا کمپین‌های تبلیغاتی کسب‌وکار خود را در معتبرترین وب‌سایت‌های ایرانی اجرا کنید و برند خود را در مقابل چشم مخاطبان هدفتان قرار دهید.

میخواهم با پلتفرم مدیااد آشنا شوم

درواقع صنعت افیلیت مارکتینگ شامل سه گروه می‌شود:

Merchant یا فروشندگان محصولات: merchant ها صاحبان کسب‌وکارها هستند که محصولی برای فروش دارند و قصد دارند که با ارتباط با شبکه افیلیت محصول خود را بفروشند.

افیلیت مارکتینگ ناشران افیلیت مارکتینگ: کسانی که صاحب وب‌سایت‌ها یا بلاگ‌ها هستند و می‌خواهند با قرار دادن لینک‌های افیلیت و یا بنر، محصولاتی را به مخاطبین وب‌سایت خود معرفی کنند و کسب درآمد داشته باشند.

کاربران:  کسانی که بر روی لینک‌های افیلیت در سایت ناشران کلیک می‌کنند و محصولی را خریداری می‌کنند.

مزیت افیلیت مارکتینگ چیست؟

افیلیت مارکتینگ  در این بخش قصد داریم تا برخی از مهمترین مزیت‌های افیلیت مارکتینگ را برای شما شرح دهیم:

از مزیت‌های افیلیت مارکتینگ این است که شما می‌توانید بدون هیچ سرمایه‌ای کسب درآمد کنید و محصولات افراد دیگر را بفروشید و به عنوان واسطه کار کنید.

افیلیت مارکتینگ شما می‌توانید افیلیت مارکتینگ را در منزل و بدون نیاز به مراجعه حضوری انجام دهید. کافی است به صورت آنلاین با مشتریان خود در ارتباط باشید، پاسخگوی نیازهای آن‌ها شوید و ثبت سفارش کنید.کار در افیلیت مارکتینگ نیازی به محل مشخص و دفتر رسمی کار ندارد و شما در منزل یا هر جایی که هستید می‌توانید کسب درآمد کنید.

برای افیلیت مارکتینگ نیازی به آموزش‌های تخصصی در این باره ندارید. کافی است کلیه اطلاعات لازم در خصوص کسب و کار آنلاین را یاد بگیرید و در شبکه‌های اجتماعی صفحه‌ای راه اندازی کنید.

در افیلیت مارکتینگ زمان کاری مشخصی وجود ندارد و شما می‌توانید متناسب با برنامه ریزی‌های خود کار کنید.

تجهیزات زیادی برای افیلیت مارکتینگ لازم نیست. شما تنها باید یک گوشی هوشمند، یا لپ‌تاپ و اینترنت داشته باشید.

ارتباط برقرار کردن با مردم در افیلیت مارکتینگ کار ساده‌ای است. مردمی که به محصولات شما نیاز دارند خیلی راحت می‌توانند به شما و پیج کاریتان دسترسی داشته باشند.

ثبت نام و پیدا کردن کار در خصوص افیلیت مارکتینگ کار پیچیده‌ای نیست.

شما می‌توانید با تولید کنندگان شهر خود همکاری داشته باشید و کار خود را با بستن یک قرارداد، رسمی کنید.

اگر موجودی نوعی از محصولات شما تمام شد، نیازی به نگرانی در خصوص شارژ مجدد محصول ندارید شما فقط باید اتمام موجودی‌ها را به صاحب کسب و کار اطلاع دهید تا مجددا محصول را شارژ کند.

معایب افیلیت مارکتینگ چیست؟

افیلیت مارکتینگ در کنار تمام مزیت های خوبی که افیلیت مارکتینگ دارد، برخی معایبی هم وجود دارد که در قسمت زیر به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

بعضی از معایب افیلیت مارکتینگ عبارت اند‌از:

رقابت در افیلیت مارکتینگ بسیار بالا است و اگر خلاقیت کافی نداشته باشید نمی‌توانید دیده شوید.

هیچ تضمینی برای موفقیت شما در این مسیر وجود ندارد و نمی‌توان به صورت قطعی گفت شما در افیلیت مارکتینگ می‌توانید به درآمد برسید.

افیلیت مارکتینگ ممکن است شرکتی که شما با آن همکاری در فروش دارید، در ابتدا به شما پیشنهاد پورسانت بالا دهد اما مدتی بعد پورسانت شما را کاهش دهد.

انواع افیلیت مارکتینگ بر اساس روش پرداخت
 • افیلیت مارکتینگ پرداخت به ازای فروش: بر اساس هر فروش شما هزینه خود را دریافت می کنید.
 • پرداخت به ازای جذب لید: با جذب هر لید برای سایت فروشنده خدمات یا محصول شما پورسانت دریافت می کنید.
 • پرداخت بر اساس نمایش آگهی : در این روش پرداخت هزینه بر اساس نمایش تبلغ انجام می شود.
 • افیلیت مارکتینگ پرداخت به ازای کلیک: پرداخت در این برنامه به ازای هر کلیک بر روی لینک تبلیغاتی است.
در افیلیت مارکتینگ صادقانه عمل کنید.

همیشه محصولاتی را در سایتتان پیشنهاد دهید که به مفید و مرغوب بودن آن ایمان دارید. در معرفی محصول صادق باشید و توضیحات مبالغه‌آمیز درباره محصول ندهید. درواقع این بازدیدکننده‌های وفادار هستند که ترافیک را برای  وب‌سایت حفظ می‌کنند. مبالغه و یا معرفی محصول بی‌کیفیت باعث می‌شود که مخاطبین اعتماد خود به وب‌سایت را از دست بدهند. آنگاه آن مخاطبین را از دست می‌دهید و این مسئله در ترافیک وب‌سایت شما هم اثر خواهد گذاشت.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping