معرفی 5 افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس
مقالات وردپرس

معرفی 5 افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس در این دوره زمانه داشتن یک سیستم جستجوی کارآمد برای هر وب‌سایت کاملاً ضروری است. مهم نیست که شما یک سایت، فروشگاه آنلاین، سایت تجاری یا هر چیز دیگری دارید، وب‌سایت شما باید راهی برای بازدیدکنندگان داشته باشد تا محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند. با وجود اینترنت اشباع شده از محتوا، شما با داشتن یک سیستم جستجوی ساده کاری از پیش نخواهید برد و به قیمت از دست رفتن کاربران و مراجعه‌ی آن‌ها به سایت‌های دیگر تمام خواهد شد.

 این را که شما با افرادی سروکار دارید که با سیستم جستجوی گوگل خو گرفته‌اند و در صورت ارائه ندادن سیستم جستجوی با‌کیفیت به شما مجال نخواهند داد و به سرعت حوصله‌شان را سرخواهید برد. خوشبختانه افزونه‌های بسیار خوبی برای جستجوی پیشرفته در وردپرس وجود دارند که می‌تواند نرخ جستجو در سایت شما را افزایش داده و این خود موجب بهبود سئو سایت شما نیز خواهد شد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

 

جستجوی پیشرفته در وردپرس با این 5 افزونه

افزونه‌ی Ajax Search Lite

معرفی افزونه‌ی Ivory Search

معرفی افزونه‌ی Better Search

معرفی افزونه‌ی ACF: Better Search

معرفی افزونه‌ی Relevanssi

جستجوی پیشرفته در وردپرس با این 5 افزونه

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس در توصیف عملکرد جستجوی پیش‌فرض که با وردپرس وجود دارد، فقط می‌توان گفت که کاربردی است. این سیستم نه تنها از سرعت و انعطاف‌پذیری کمی برخوردار است، بلکه یک ظاهر عمومی و خسته‌کننده نیز دارد. با یک افزونه‌ی مناسب، شما می‌توانید یک سیستم جستجوی حرفه ای در وردپرس داشته باشید که نه تنها سریع‌تر و دقیق‌تر باشد بلکه جذابیت بیشتری نیز داشته باشد. اگر شما نیز دنبال پیدا کردن یک سیستم جستجوی پیشرفته برای سایت خود می‌گردید شانس با شما یار است. ما در این مقاله از تدریس24 بهترین افزونه‌های جستجوی پیشرفته را به شما معرفی خواهیم کرد.

معرفی افزونه‌ی Ajax Search Lite

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس یکی ازبهترین افزونه‌های جستجوی پیشرفته در وردپرس، افزونه‌ی جستجوگر زنده‌ی Ajax Search Lite می‌باشد. با استفاده از این افزونه، می‌توانید فرم جستجوی پیشرفته ایجکس را در سایت خود وارد کنید. همچنین این جستجوگر به گونه‌ای طراحی شده است که بسیار کاربر پسند و دارای رابط کاربری تمیز، پشتیبانی از موبایل و انیمیشن های نرم باشد. همانطور که انتظار دارید این افزونه از رابط کاربری واکنش گرا نیز پشتیبانی کامل می‌کند. با کمک این افزونه بازدید‌کنندگان شما قادر خواهند بود که نه تنها در پست‌ها و صفحات بلکه در انواع پست‌های سفارشی، فیلدهای شخصی‌سازی شده، گزیده‌ها، دسته‌بندی‌ها، توضیحات و موارد دیگر نیز جستجو انجام دهند.

Ajax Search Lite همچنین به شما اجازه ‌می‌دهد باکس فیلترها را برای دسته‌بندی‌های مختلف و انواع پست‌ها سفارشی‌سازی کنید. نتایج جستجو در این افزونه همچنین شامل نمایش تصاویر است که از حافظه‌ی پنهان برای سریعتر کردن این کار استفاده می‌شود. حتی شما می‌توانید آن را با گوگل آنالیتیکس ادغام کنید تا مشتریان خود را بهتر بشناسید. در مجموع این یک افزونه‌ی بسیار قوی به منظور جستجوی حرفه‌ای در وردپرس است.

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس
معرفی افزونه‌ ی Ivory Search

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس Ivory Search یک افزونه‌ی جستجوی همه‌کاره و رایگان برای وردپرس که علی رغم ویژگی‌های پیشرفته‌ی خود، کاملا کاربرپسند طراحی شده است. این افزونه‌ی خارق العاده به شما امکان می دهد فرم جستجوی دلخواه خود را بسازید. شما قادر خواهید بود تعداد نامحدودی از فرم های جستجو را ایجاد کرده و هر یک از آن‌ها را بصورت جداگانه متناسب با نیازهای خودتان پیکربندی نمایید. این افزونه همچنین به شما امکان می‌دهد فرم‌های جستجوی شخصی‌سازی شده‌ی خود را در قسمت‌های مختلف سایت از جمله سربرگ، پاورقی، نوار کناری، ناحیه‌ی ویجت، پست‌ها، صفحات و موارد دیگر به وسیله‌ی کد کوتاه نمایش دهید.

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس Ivory Search در هنگام جستجو، تمامی امکانات لازم را برای یک جستجوی پیشرفته در وردپرس، به شما ارائه می‌کند. شما قادر خواهید بود برای جستجوی محتوای خاص از طریق عناوین پست، محتوا، پست‌های برگزیده، فیلدهای سفارشی، دسته‌بندی ، ابرداده و غیره اقدام کنید و حتی به شما امکان می‌دهد محتوا را براساس این که آیا توسط رمز عبور محافظت‌شده یا خیر جستجو کنید. این افزونه همچنین می‌تواند محتوای خاصی را از نتایج جستجو پنهان کند. این پلاگین کاملاً از ووکامرس و همچنین WPML برای جستجوی چند زبانه پشتیبانی می‌کند.

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس
معرفی افزونه‌ی Better Search

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس Better Search یک افزونه‌ی وردپرس رایگان است که شکل جستجوی پیش‌فرض را با نسخه‌ی بهبود‌یافته جایگزین می‌کند. این افزونه نه تنها سرعت جستجو را بهبود می‌بخشد بلکه پاسخ‌های مرتبط‌تری را نیز در اختیار کاربران قرار می‌دهد. با این افزونه‌ی شگفت انگیز، به راحتی می‌توانید از میان مطالب، صفحات و حتی انواع پست‌های سفارشی جستجو انجام دهید. امکانات این افزونه به همین‌ها ختم نمی‌شود، بلکه این افزونه به شما این امکان را نیز می‌دهد که خروجی جستجو را به روش‌های مختلف سفارشی کنید. همچنین می‌توانید انتخاب کنید که تأکید بیشتر بر عنوان یا محتوا باشد.

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس کاربران حرفه‌ای می‌توانند از این افزونه حتی بیشتر بهره‌مند شوند. مقدار بسیار زیادی فیلتر و عملیات وجود دارد که می‌تواند این افزونه را حتی از قبل هم مفیدتر کند. برای مثال، شما می‌توانید سبک‌های CSS خود را برای سفارشی کردن افزونه وارد آن کنید. یکی دیگر از ویژگی‌های مفید این افزونه  search heatmapیا محبوب‌ترین جستجو‌ها می‌باشد. این افزونه می‌تواند جستجوها را ردیابی کرده و محبوب‌ترین موارد را به روشی بصری نمایش دهد. این قابلیت‌ها و بالاتر از همه‌ی ‌آن‌ها قابلیت یکپارچگی آن که خود را با قالب وردپرس ادغام ‌می‌کند آن را گزینه‌ی مناسبی برای جستجوی پیشرفته در وردپرس قرار می‌دهد.

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس
معرفی افزونه‌ی ACF: Better Search

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس ACF: Better Search یک افزونه‌ی ساده اما مؤثر است که می‌تواند تجربه‌ی جستجو را برای بازدید‌کنندگان شما به طور گسترده بهبود ببخشد. این افزونه در ابتدا نیاز دارد که Advanced Custom Fields یا فیلدهای سفارشی پیشرفته در سایت شما فعال باشد. از طریق این افزونه، کاربران شما می‌توانند از موتور جستجوی پیش فرض در وردپرس استفاده کرده و از میان فیلدهای سفارشی پیشرفته، جستجو انجام دهند. اگرچه شاید نسبت به جستجوگر پیش‌فرض بهبود قابل توجه‌ای ایجاد نکند اما در عین حال می‌تواند جستجو را بسیار دقیق‌تر و کمتر نا امید‌کننده جلوه دهد.

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس با استفاده از این افزونه می‌توانید به وسیله‌ی متن، حوزه‌ی متنی، شماره، ایمیل و نشانی اینترنتی جستجو انجام دهید. حتی می‌توانید یک حالت آرشیو را فعال کنید که جستجو را بسیار سریعتر انجام دهد اما انواع فیلد را بررسی نکند. این افزونه نسبت به سایر افزونه‌های جستجوی پیشرفته در وردپرس بسیار سبک و ساده است. علاوه بر این به گونه‌ای طراحی شده است که به راحتی قابل فهم و استفاده باشد.

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس
معرفی افزونه‌ی Relevanssi

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس کسانی که به دنبال یک موتور جستجو سرشار از قابلیت و تنظیم برای سایت خود هستند باید Relevanssi را بررسی کنند. این افزونه کاملاً قدرتمند است و حتی در نسخه‌ی رایگان امکان تطابق فازی و همچنین جستجوی عبارات را فراهم می‌کند و حتی به شما امکان می‌دهد وزن عناوین‌، برچسب‌ها و نظرات را نیز تنظیم کنید. برای آسانتر کردن کارها برای بازدیدکنندگان، این افزونه حتی عبارت جستجو شده را در میان نتایج جستجو، برجسته می‌کند. شما با کمک این افزونه می‌توانید با “آیا منظور شما این بود؟” پیشنهادات خود را نیز بر اساس جستجوهای موفقیت آمیز قبلی، به بازدیدکنندگان خود ارائه دهید.

این افزونه‌ِی شگفت انگیز، بسیار کاربرپسند بوده و سازگاری کامل با bbPress دارد، همچنین با پشتیبانی از WPML و Polylang قابلیت جستجو به زبان‌های مختلف را نیز دارا می‌باشد. اگر از یک بانک اطلاعاتی خیلی بزرگ استفاده می‌کنید، می توانید از گزینه جستجوی Throttling برای بهبود عملکرد نیز استفاده کنید.

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس همچنین می‌توانید از یک هوک فیلتر ساده برای غیرفعال کردن ) indexفهرست کردن) محتوای خاص استفاده کنید. Relevanssi همچنین از شما پرسش‌هایی خواهد کرد و به شما امکان می دهد که نتایج جستجو را براساس محبوب ترین یا جدیدترین موارد مشاهده کنید. در مجموع تمام این قابلیت‌ها این افزونه را در رتبه‌های بالا در فهرست بهترین افزونه‌های جستجوی حرفه ای در وردپرس قرار می‌دهد.

افزونه جستجوی پیشرفته وردپرس

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 3 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه