اصول دیجیتال مارکتینگ

اصول دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ مقالات

اصول دیجیتال مارکتینگ

اصول دیجیتال مارکتینگ به تنهایی بخش بزرگی از درک بازاریابی دیجیتال را برای شروع به شما می دهد. امروزه با رشد روز افزون فناوری باعث شده است استفاده از اصول دیجیتال مارکتینگ (مبانی دیجیتال مارکتینگ) برای دیده شدن هرچه بیشتر و معرفی محصولات و خدمات خود بیشتر شود.

 با استفاده از بازاریابی دیجیتال می توان برای افزایش فروش محصولات و جلب رضایت کاربران خود از طریق اینترنت برای کسب و کار خود نیز تبلیغ کرد. در ادامه به معرفی این اصول پرداخته ایم.

اگر اصول دیجیتال مارکتینگ را می خواهید به شیوه ای پایدار و همیشگی و با افزایش درامد خود همراه کنید، می توانید بر روی دوره دیجیتال مارکتینگ آغازینو سرمایه گذاری کنید و نتیجه آن را به سرعت ببینید.

در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

تعریف اصول دیجیتال مارکتینگ چیست ؟

 

اصول دیجیتال مارکتینگ ترکیبی از استراتژی های آنلاین مختلف اند و شامل رویکردی کلی به مجموعه ای از فعالیت های مارکتینگ در پلتفرم های دیجیتال می شوند. هر روزه در سرتاسر جهان این روش ها با اختراع تکنولوژی های جدید به روز می شوند. با این حال اینترنت مارکتینگ در سال های اخیر شاهد رشد خیره‌کننده‌ای بوده است.

آیا می خواهید بدانید که چگونه روند و اصول دیجیتال مارکتینگ خود را بهبود ببخشید؟ با ما همراه باشید و از استراتژی‌های اینترنت مارکتینگ که منجر به رشد و پیشرفت شده اند مطلع شوید.

هر بازاریاب دیجیتال نیاز دارد که از تغییرات مداومی که در دنیای اینترنت مارکتینگ به وقوع می پیوندد با خبر باشد. پروژه های تحقیقاتی که بودجه ای حدود ۱۲۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۸ در سرتاسر بازار جهانی را به خود جذب کرده اند. با این حال یک بازاریاب مدرن باید بسیار باهوش و زیرک باشد.

او باید مدام به دنبال پیدا کردن راه هایی مناسب برای برقراری ارتباط موثر با مشتریان خود باشد. فرد باید این درک را داشته باشد که هر مشتری در هر مرحله از فرایند بازاریابی جایگاه متفاوتی دارد. بنابراین، یک بازاریاب باید مدام در حال خلاقیت و تلاش برای رسیدگی به نیاز های مشتریانش باشد. اصول دیجیتال مارکتینگ به شما نشان می دهد که تکنیک هایی که تا چند سال پیش بسیار مفید بوده اند، ممکن است دیگر قابلیت استفاده نداشته باشند.

اصول دیجیتال مارکتینگ
۷ بخش اصلی دیجیتال مارکتینگ

اصول دیجیتال مارکتینگ به گفته  Philip Kotler مدرس مارکتینگ، بازاریابی هنر پیدا کردن راه‌های زرنگی برای تحمیل آنچه می‌فروشید نیست بلکه هنر خلق ارزش واقعی برای مشتری است!

فضای دیجیتال مارکتینگ عمدتا شامل بخش‌های زیر است. باوجودی که عنوان‌ها شاید آَشنا باشند اما تکنیک‌ها به‌شدت متغیر هستند و ضروری است که با ترندها حرکت کنید.

 • بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یک استراتژی بلندمدت است که روی خلق و توزیع محتوا تمرکز می‌کند که ممکن است تعاملی، اطلاعاتی، سرگرم کننده و آموزشی باشد و درنهایت به مخاطب هدف شما کمک می‌کند. برای اینکه محتوا را یک قدم پیش ببرید، سعی کنید تجربه محتوا ایجاد کنید.

 • بهینه‌سازی موتورهای جستجو

بهینه‌سازی موتورهای جستجو روند افزایش رتبه ارگانیک سایت در موتورهای جستجو است که از طریق تکنیک‌های بهینه‌سازی داخلی و خارجی انجام می‌شود تا ترافیک وب‌سایت افزایش پیدا کند.

 • بازاریابی شبکه‌های اجتماعی

اصول دیجیتال مارکتینگ بازاریابی شبکه‌های اجتماعی روند خلق و اشتراک محتوا برای شبکه‌های اجتماعی است تا تعامل مشتری را از طریق لایک‌ها، کامنت‌ها و اشتراک‌ها تشویق کنید. پلتفرم‌های اصلی شبکه‌های اجتماعی شامل Facebook، Twitter،LinkedIn ، Instagram ، Pinterest و  Snapchat است.

 • بازاریابی ایمیل

بازاریابی ایمیل متد ارسال پیام‌های تجاری و تشویقی با استفاده از ایمیل ساز برای تعداد زیادی کاربر است که داوطلبانه برای دریافت اطلاعات الکترونیکی از شما ثبت‌نام کرده‌اند.

 • بازاریابی آنلاین

بازاریابی آنلاین راه استفاده از شیوه‌های آنلاین برای ارسال محتوای تشویقی فروش از طریق کانال‌های متفاوت برای کاربرهاست.

 • بازاریابی موبایل

اصول دیجیتال مارکتینگ بازاریابی موبایل یک استراتژی چند کاناله است که برندها را از طریق گوشی‌های هوشمند و یا تبلت‌ها در سایت‌های ریسپانسیو، ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها به مخاطبشان مرتبط می‌دهد.

 • آنالتیکز وب

آنالتیکز وب روند اندازه‌گیری، جمع‌آوری، آنالیز و گزارش داده وب و رفتار کاربر است تا تجربه وب بهینه‌سازی شود.

 • تنظیم استراتژی دیجیتال مارکتینگ

به گفته  Neil Patel متخصص دیجیتال مارکتینگ، بازاریاب‌های معمولی فقط به کمپین‌ها فکر می‌کنند درحالی‌که بازاریاب‌های بزرگ به فریم ورک‌های توسعه فکر می‌کنند.

دیجیتال مارکتینگ شامل جنبه‌های مختلف است و بنابراین بازاریاب‌ها برای تنظیم استراتژی با مشکل مواجه می‌شوند. اغلب بازاریاب‌ها ترجیح می‌دهند که فقط روی یک کانال مانند ایمیل، محتوا و شبکه اجتماعی تمرکز کنند. باوجودی که خوب است استراتژی‌ کانال – محور داشته باشید اما یک استراتژی ۳۶۰ درجه به شما کمک می‌کند تا یک کمپین موفق بازاریابی اجرا کنید.

اصول دیجیتال مارکتینگ چیست؟

قبل از اصول، نیاز هستش که حتما بدانید اصلا دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ابتدا باید به دنبال یادگیری مفاهیم ابتدایی باشید و سپس به دنبال اصول و در ادامه هم حرفه‌ای شدن در هر بخش رو باید پیگیری کنید.

همان‌طور که گفتیم اصول دیجیتال مارکتنیگ قواعد و قوانینی است که بر اساس رفتار و کنش‌های کاربر تعیین می‌شود. در زیر به سه مورد از اصول بازاریابی دیجیتال که بر اساس تجربه ثابت شده‌است اشاره کرده‌ایم:

دیجیتال مارکتینگ را شروع کنید و ویترین خود را گسترش دهید

پازل دیجیتال مارکتینگ خود را تکمیل کنید

ارزیابی کنید، ارزیابی کنید و باز هم ارزیابی کنید.

 ۱. دیجیتال مارکتینگ را شروع کنید و ویترین خود را گسترش دهید

تا اینجا دلایل مهمی را برای شروع دیجیتال مارکتینگ عنوان شد که خلاصه آنها این است: ارتباط با مشتری، جذب آن و تبلیغات مؤثر.

داشتن یک صفحه در اینترنت مانند این است که مغازه‌ای داشته باشید که ویترین آن در همه جای دنیا در ۲۴ ساعت روز و ۳۶۵ روز سال، روشن و درخشان، همیشه آماده فعالیت و در دسترس مشتریان قدیمی، جدید و بالقوه شما باشد.

۲. پازل دیجیتال مارکتینگ خود را تکمیل کنید

اگر این کار را شروع کرده‌اید، وارد این دنیا شده و برای این منظور سرمایه‌ای را هم اختصاص داده‌اید و چه بهتر که برای کسب و کار دیجیتال خود یک نفر را استخدام کنید و شرح وظایف مدیر دیجیتال مارکتینگ را بر اساس اصول آن، به فرد گفته و رعایت کنید.

اصول دیجیتال مارکتینگ دیجیتال مارکتینگ یک پازل است با تکه‌های نه چندان زیاد که هر چند سال یک بار تکه‌ای جدید به آن اضافه یا حذف می‌شود. مدیر این بخش باید هر روز اطلاعات خود را به روز کند و طبق اصول و قواعد جدید و روز کسب و کار را مدیریت کند.

ارکان و اصول این حوزه، به هم پیوسته‌است و هر بخش وابسته و مکمل دیگری است و با نبود هر قطعه از پازل این پازل ناقص می‌شود.

به این موضوع فکر نکنید که امروز کدام یک از کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی طرفدار بیشتری دارد. با گسترش همه‌جانبه دنیای دیجیتال مارکتینگ خود در همه جا حضور دارید و می‌توانید از همه جا برای خود کاربر جذب کنید. این مهم‌ترین اصل از اصول دیجیتال مارکتینگ است.

به عنوان مثال تنها به فعالیت در اینستاگرام اکتفا نکنید. برای کسب و کار خود سایت راه اندازی کرده و از گوگل استفاده کنید. وقتی تنها در یکی از این محیط‌ها فعالیت داشته باشید، ممکن است صد هزار نفر دیگر را که در شبکه‌های اینترنتی دیگر به دنبال کسب و کار شما هستند از دست بدهید.

با فعالیت در تمامی شبکه‌های اجتماعی، گوگل و غیره با رعایت قواعد می‌توانید مشتری‌های بسیاری را جذب کرده و سریع‌تر از آنچه فکرش را کنید به هدف خود برسید. کافیست استراتژی دیجیتال مارکتینگ خوبی برای هر یک از پلتفرمهای توسعه کسب و کار تدوین کنید.

۳. ارزیابی کنید

احتمالاً بگویید برای این همه کانال و سایت و انواع و اقسام راه‌های ارتباطی، تعداد زیادی کارمند و مشاور و کارشناس نیاز دارم. از طرفی از کجا بدانم که این کارهایی که برای من انجام می‌شود، اساساً خوب است. نیازی به نگرانی در این مورد نیست، متخصصانی هستند که این کار را با دقت بسیار زیادی انجام می‌دهند.

کافیست شما اهداف خود را به صورت طبقه‌بندی شده در نظر داشته باشید و در اختیار متخصصان قرار دهید تا آنها با دانش و اطلاعات خود، کار شما به بهترین نحو انجام دهند.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping