اسکریمینگ فراگ چیست؟

اسکریمینگ فراگ
سئو مقالات وردپرس

اسکریمینگ فراگ چیست؟

اسکریمینگ فراگ یکی از ابزارهایی که برای بررسی سئو سایت کاربرد زیادی دارد و اغلب کارشناس‌های سئو از آن استفاده می‌کنند؛ اسکریمینگ فراگ (Screaming frog) یا همان قورباغه جیغ زن است. اگر به دنبال ابزاری می گردید که در سریع‌ترین زمان ممکن، تحلیل کلی از سئو داخلی و تکنیکال سایت‌تان بدهد؛ پیشنهاد می‌شود از این ابزار استفاده کنید.

این نرم افزار را می‌توانید بر روی دسکتاپ رایانه خود نصب کنید و با آن متوجه شوید ربات های گوگل، تایتل، متادیسکریپشن، تصاویر، لینک‌هاو کدهای CSS سایت شما را چگونه دیده‌اند؟ استفاده از این ابزار کمک زیادی به سریع‌تر شدن روند بهینه‌سازی سایت می‌کند. برای آشنایی بیشتر با اسکریمینگ فراگ، کاربرد و نحوه استفاده از آن با افراک همراه ما در تدریس24 باشید.

عملکرد اسکریمینگ فراگ چگونه است؟

 

زمانی که شما می‌خواهید سئو سایت را انجام دهید، باید عوامل مختلفی را در نظر بگیرید. یکی از این موارد، بررسی سایت از نظر هماهنگی با موتورهای جستجو است. چنانچه سایت شما برای موتورهای جستجو بهینه شده باشد،‌ به طور قطع نتایج بهتری نیز در انتظار شما خواهد بود.

 اسکریمینگ فراگ می تواند سایت شما را به خوبی آنالیز کند و ایرادات آن را نشان دهد. خوشبختانه این نرم افزار برای سیستم‌های مختلفی همچون مک و  ویندوز قابل نصب است. زمانی که شما محتوای جدیدی را روی سایت قرار می‌دهید، خزنده‌های گوگل شروع به کراول کردن آن می‌کنند.

زمانی که شما از ابزار Screaming Frog Spider استفاده می‌کنید، نحوه کراول شدن سایت برای شما نمایش داده می‌شود. اگر می‌خواهید که سئو تکنیکال سایت خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، حتما از این ابزار پیشرفته برای خود بهره ببرید.

 در صورتی که شما از نسخه رایگان این نرم افزار استفاده کنید، می‌توانید که تا سقف ۵۰۰ یو آر ال را تحلیل نمایید. در صورتی که بیشتر به این برنامه نیاز دارید، باید حتما از نسخه پولی آن استفاده کنید. اکنون که می‌دانید کاربرد اسکریمینگ فراگ چیست، حتما از این قابلیت ویژه برای رشد سئوی خود کمک بگیرید.

اسکریمینگ فراگ

 

 

آنالیز عناوین با اسکریمینگ فراگ

 

یکی از بهترین کارهایی که توسط اسکریمینگ فراگ صورت می‌گیرد آنالیز عناوین هر مطلب است. همانطور که می دانید عناوین مقالات اهمیت زیادی در سئو داخلی سایت دارند. به همین علت حتما باید این آنالیز را به صورت هوشمندانه انجام داد. به طور مثال وجود کلمات کلیدی در عنوان به صورت ویژه توسط این برنامه آنالیز می شود تا از این نظر مشکلی به وجود نیاید. ناگفته نماند که یک عنوان استاندارد نباید بیشتر از ۶۰ کاراکتر داشته باشد که اسکریمینگ فراگ این مورد را نیز به خوبی تحلیل می‌کند.

 

البته اندازه‌گیری عنوان با کاراکتر خیلی درست نیست زیرا گوگل از پیکسل برای این کار استفاده می‌کند. اکنون که می‌دانید اسکریمینگ فراگ چیست، آگاه باشید که این برنامه عناوین را با توجه به پیکسل اندازه گیری می‌کند. در صورتی که این ابزار در این قسمت ایرادی پیدا کرد، بلافاصله برای حل کردن آن دست به کار شوید. شما با دانلود اسکریمینگ فراگ قادر خواهید بود که به راحتی این ایرادات را تشخیص داده و برای رفع آن ها دست به کار شوید.

 

رفع خطاهای سایت با ابزار اسکریمینگ فراگ

 

وجود خطاهای مختلف در یک سایت می‌تواند در سئو تاثیر منفی داشته باشد. از همین رو هر سئوکار باید برای رفع این خطاها تلاش کند تا آن‌ها را به حداقل ممکن برساند. مهم‌ترین خطایی که همه ما می‌شناسیم خطای ۴۰۴ است که در صورت حذف یک صفحه به وجود می‌آید.

 همچین خطاهای دیگری همچون ۵۰۳ و ۵۰۰ نیز جزو همین موارد است که باید برای رفع آن ها به بهترین شکل ممکن اقدام کرد. در آموزش اسکریمینگ فراگ به صورت جامع  نحوه از بین بردن این خطاها بیان شده است. این برنامه در مرحله اول خطاهای موجود را بررسی کرده و آن‌ها را به اطلاع شما می‌رساند.

بعد از این مرحله نیز نرم افزار این خطاها را حل می‌کند. ذکر این نکته ضروری است که حل نکردن ارورهای سایت صدمات زیادی به شما وارد می‌کند. به همین جهت باید تمام تلاش خود را به کار ببندید تا این نوع از خطاها را به صورت کامل از بین ببرید. حال که متوجه شدید اسکریمینگ فراگ چیست،‌ حتما از این ابزار محبوب برای حل مشکل خود استفاده کنید. خوشبختانه عملکرد این ابزار بسیار دقیق است که به همین علت در هنگام کار کردن با آن معطل نخواهید شد.

 

بررسی دقیق متادیسکریپشن در Screaming Frog Spider

 

یکی از بخش‌های مهم سئو داخلی نوشتن متا دیسکریپشن است. نوشتن متای مناسب سبب می‌شود تا نرخ کلیک سایت به طور موثری افزایش پیدا کند. چنانچه بتوانید متای توضیحات را به صورت حرفه‌ای بنویسید،‌ تاثیر مثبتی بر روی سایت شما خواهد داشت.

ذکر این نکته ضروری است که متادیسکریپشن نباید بیشتر از ۱۶۰ کاراکتر باشد زیرا در صفحه جستجو نمایش داده نمی‌شود. همچنین حتما باید در متای توضیحات کلمه کلیدی نیز گنجانده شود. اسکریمینگ فراگ ابزاری است که وجود ایرادات مختلف را در متای توضیحات نشان می‌دهد.

به همین علت شما باید تلاش کنید که از این ابزار برای بهینه سازی متای توضیحات استفاده کنید. مواردی همچون طول متادیسکریپشن به راحتی با این ابزار قابل محاسبه است. همچنین شما این امکان را خواهید داشت که نحوه نمایش متا را در نتایج مشاهده کنید. اکنون که فهمیدید مزایای اسکریمینگ فراگ چیست، حتما از آن برای رشد بیشتر خود کمک بگیرید. شاید برای شما جالب باشد که اسکریمینگ فراگ جستجوی هوشمندی را در متا صورت  می‌دهد تا کوچک‌ترین اشتباهات موجود در آن را نیز نمایش  دهد.

 

سئو تصاویر با ابزار اسکریمینگ فراگ

 

اگر شما آموزش سئو را پشت سر گذاشته باشید، به طور قطع از اهمیت بالای سئوی تصاویر آگاه هستید. وجود تصاویر سئو شده در داخل سایت می‌تواند مزایای زیادی را برای شما داشته باشد. با این حال اگر شما تصاویری با حجم سنگین را در سایت خود بارگذاری کنید، این موضوع می‌تواند سرعت سایت شما را تا مقدار زیادی کاهش دهد.

 به طور قطع کم بودن سرعت سایت باعث افت سئو خواهد شد. در چنین شرایطی باید این عکس‌های حجیم پیدا شده و کاهش حجم برای آن‌ها صورت بگیرد. خوشبختانه در این راستا می توان از اسکریمینگ فراگ بهره برد. از همین رو بهتر است که دانلود اسکریمینگ فراگ را انجام دهید تا عکس‌های مساله‌دار را پیدا کنید.

قدرت جستجو آنالیز این ابزار بسیار بالاست و عکس‌هایی که بالای ۱۰۰ کیلوبایت هستند را به راحتی پیدا می‌کند. بعد از اینکه متوجه شدید کدام عکس‌ها حجیم هستند، حتما برای کاهش حجم آن‌ها اقدام نمایید. خوشبختانه سایت های زیادی کاهش حجم را انجام می‌دهند که می‌توانید از آن‌ها بهره ببرید.

برای اینکه سایت شما قدرت بیشتری پیدا کند، حتما سئوی درست و اصولی تصاویر را نیز در برنامه خود قرار دهید. به طور کلی گوگل عکس‌های با حجم بالا را دوست ندارد که به همین علت باید برای این مساله راهکاری پیدا کنید. اسکریمینگ فراگ می‌تواند که عکس‌های بدون ALT را هم تشخیص داده و آن‌ها را به شما معرفی کند.

 

شناسایی محتوای کپی با اسکریمینگ فراگ

 

زمانی که شما یک سایت ایجاد می‌کنید، باید برای تولید محتوای آن برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهید. گوگل اهمیت زیادی به یونیک بودن محتوا می‌دهد که به همین جهت همیشه باید محتوای منحصر به فرد تولید کنید. حال که فهمیدید تاثیر محتوا بر سئو چیست، حتما باید در تولید محتوا حساسیت بالایی به خرج دهید. برخی از موارد ممکن است شما محتوای تکراری در داخل سایت گذاشته باشید. این کار می‌تواند آسیب زیادی به رتبه سایت شما در گوگل بزند.

در چنین شرایطی شما باید برای دانلود اسکریمینگ فراگ اقدام کنید و از این ابزار بهره ببرید. اسکریمینگ فراگ به شما این اجازه را می‌دهد که به آسانی از تکراری بودن محتوا اطلاع پیدا کنید. در صورتی که چنین مساله‌ای در سایت شما وجود داشت، بلافاصله محتوای تکراری را بردارید و به جای آن محتوای یونیک قرار دهید. اسکریمینگ فراگ قدرت تشخیص بسیار بالایی دارد و به طور قطع آنالیز محتوا را با دقت بسیار بالایی صورت می‌دهد. به طور کلی آپدیت کردن محتوا می‌تواند راهکار بسیار خوبی برای شما باشد تا در طول زمان گوگل شما را مورد توجه قرار دهد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 6 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping