اسپین محتوا (Article spinning) یا بازنویسی مقاله چیست؟

اسپین محتوا
تولید محتوا مقالات

اسپین محتوا (Article spinning) یا بازنویسی مقاله چیست؟

اسپین محتوا اگر از تولید محتوای اسپین شده برای تولید محتوای سایت یا رپورتاژها صحبت کنیم ممکن است عکس العمل های متفاوتی از افراد مختلف و صاحب نظران حوزه سئو ببینیم. به همین خاطر قصد داریم در مورد محتوای اسپین شده یا بازنویسی محتوا توضیحات لازم را ارائه داده و قضاوت و تحلیل های نهایی را به شما واگذار نمائیم.در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید.

 

اسپین محتوا شده یعنی چه؟

 

اسپین محتوا اسپین کردن متن یا محتوا به شکل های مختلف قابل انجام است. در برخی از متدها که تقریباً امروزه منسوخ شده اند، به قدری کلمات یا واژگان یک متن جابجا می شوند که تمامی جمله بندی ها و مفاهیم جملات تغییر می کند و گویا در این متد تنها هدف، داشتن یک متن بوده و نه متن مناسب و کاربردی. به این نوع از اسپین محتوا که اغلب توسط اسپینر محتوای ماشینی انجام می شود، اسپینر نامناسب گفته می شود که می تواند شدیدا برای هر نوع استفاده ای مضر و آسیب زننده باشد.

روش دیگری از اسپین محتوا وجود دارد که در آن، بدون تغییر در عبارتها، تنها جملات یا پاراگراف های یک مقاله را درون همان مقاله جابجا می کند. در این روش گرچه شکل جملات تغییر نکرده اما هنوز هم شکل کلی محتوا یکی بوده و به راحتی توسط گوگل قابل track است.

روش سوم که در واقع جزو بهترین روش اسپین محتواست، به این صورت است که با توجه به موضوع، سایت های مرتبط را یافته و از هر سایت چند جمله یا پاراگراف را عیناً کپی و در مقاله جدید قرار می دهیم. بنابراین مقاله ای که دارای چندین پاراگراف از چندین سایت مرتبط است، دارای نوعی متن اسپین شده است که تقریباً کمترین ریسک را در لینک سازی ها با روش اسپین محتوا داراست.

گرچه در تکنیک اسپین محتوا، نکات ریز و درشتی وجود دارد که با رعایت آنها می توان یک متن قابل قبولی ایجاد کرد. البته شاید بتوان نام بازنویسی محتوا را نیز برای روش سوم در نظر گرفت. اما ترجیح می دهیم فعلاً آن را با عنوان گردآوری محتوا بشناسیم. چرا که بازنویسی متد متفاوت تری است که در ادامه در مورد آن توضیح خواهیم داد.

اسپین محتوا

 

 

بازنویسی محتوا

 

بازنویسی محتوا نیز همچون اسپین محتوا، به روش های مختلف قابل انجام است.

در روش اول تنها مترادف کلمات مختلف را جایگزین می کنیم. این روش اغلب به صورت ماشینی و توسط نرم افزارهای مربوطه انجام می شود. این روش گرچه روش قابل قبولی است اما اگر برخی از نکات نگارشی و… را در آن رعایت نمائیم می توانیم نتیجه بسیار خوبی از این نوع تولید محتوا در لینک سازی ها بگیریم.

 

در روش دوم که تماماً انسانی انجام می شود، در واقع مشابه تولید محتوای تالیفی است. با این تفاوت که اطلاعات محتوای جدید از صفر تالیف نمی شود، بلکه با مطالعه یک یا چند مقاله، برداشت خود از آنها را در قالب مقاله جدید نگارش می کنیم.

بدون آنکه جمله بندی ها، پاراگراف بندی ها، عبارات و ترتیب موضوعی آنها مشابه و یکی باشد. به طوری که وقتی مقاله بازنویسی شده را مطالعه می کنیم، یک مقاله با کیفیت و جدید را به راحتی تشخیص می دهیم.

 

محتوای اصلی یا محتوای لینک سازی؟

 

اسپین محتوا سوال اینجاست که کدام یک از انواع اسپین یا بازنویسی را می توان برای سایت اصلی به کار برد و کدام را می توان در لینک سازی ها استفاده کرد.

برای سایت اصلی:

تنها و تنها باید حداقل از روش دوم بازنویسی محتوا استفاده نمائید. چرا که بازنویسی محتوا با این روش، کیفیت بالایی داشته و در صورتی که توسط یک تولید کننده محتوای حرفه ای تولید شود می تواند رضایت کاربران سایت را نیز به راحتی جلب نمائید.

برای متن رپورتاژ در سایت های معتبر:

در چنین حالتی لازم است از متون بازنویسی شده به روش دوم اقدام کنید. هیچ سایت معتبری موافق با انتشار محتوای بی کیفیت در سایت خود نیست.

 

برای متن رپورتاژ در وبلاگ های PBN:

اسپین محتوا قبلا در مقاله رپورتاژ آگهی طبیعی به طور کامل توضیح داده ایم که منظور از یک رپورتاژ طبیعی چیست. همچنین در رابطه با هدف اصلی از انتشار رپورتاژهای مختلف همچون رپورتاژهای وبلاگی و … برای شما توضیح دادیم.

 همه ما می دانیم که هدف اصلی انتشار رپورتاژ خصوصا در وبلاگها، کسب رتبه برتر در گوگل است، نه کاربر. البته اگر همزمان هم به کاربر و هم گوگل توجه کنیم قطعاً روشی با کمترین ریسک و بیشتری بازدهی را انتخاب کرده ایم.

بنابراین برای تولید محتوای متن رپورتاژهای وبلاگی PBN، بهترین روش استفاده از بازنویسی محتوا به روش دوم است. در اولویت بعدی، استفاده از تکنیک اسپین به روش سوم و در اولویت بعدی نیز استفاده از تکنیک بازنویسی با روش اول است.

 

معرفی بهترین ابزار بازنویسی محتوا ایرانی و خارجی

 

در ادامه مقاله بهترین ابزارهای دوباره نویسی متن فارسی و خارجی را به شما معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

1- نرم‌افزار بازنویسی متون Spin Rewriter

اسپین محتوا این یکی از بهترین برنامه های بازنویسی محتوا می باشد که از قدرت شبکه های عصبی کانولوشن و فناوری ENL برای بازنویسی مقاله استفاده می کند. همچنین این یکی از پیشرفته ترین ابزارها با پردازش زبان طبیعی است که در نتیجه متون با کیفیت بالا و بدون سرقت ادبی ارائه می شود.

این نرم افزار در سال 2011 توسط آرون سوتار و تیمش راه اندازی شد. برنامه Spin Rewriter دارای یک محیط ساده است که تنها کاری که باید انجام دهید این است که محتوایی را که می ‌خواهید بازسازی کنید را کپی و آن را در ویرایشگر قرار دهید و در نهایت روی دکمه «بازنویسی» کلیک نمائید تا محتوای تازه را دریافت کنید.

2- ابزار آنلاین بازنویسی متن فارسی رایاپارس

اسپین محتوا ابزار پارافریزر متن رایاپارس یکی از بهترین نرم افزارهای پارافریز متون فارسی می باشد که به شما در تولید محتوای یونیک و غیرتکراری کمک می کند. اگر شما سئوکار هستید و یا اینکه می خواهید برای سایتتان یک محتوای باکیفیت ارائه دهید، این ابزار می تواند برای شما مفید باشد. تنها کاری که باید انجام دهید این است که متن خود را در باکس ماشین بازنویسی محتوا درج کنید تا ابزار به صورت انلاین متن شما را بازسازی نماید.

3-  نرم‌افزار بازنویسی متون مثناسئو

نرم‌افزار بازنویسی متون مثناسئو با استفاده از الگوریتم های خاص، ابزاری قدرتمند برای تولید محتوا منحصربفرد و باکیفیت می باشد. برای اینکار، شما باید در ابتدا وارد سایت شوید و سپس متن مورد نظر خود را درون کادر اول وارد کنید. پس از آن روی دکمه شروع بازنویسی کلیک نمائید.

4- بهترین ابزار بازنویسی محتوا QuillBot

این پلتفرم در سال 2017 توسط سه دانشجوی علوم کامپیوتر راه اندازی شد و از آن زمان، این پلتفرم به سرعت در حال رشد بوده و به طور منظم ویژگی های جدیدی را اضافه می کند. نرم افزار QuillBot یک ابزار پولی است که ویژگی‌های پیشرفته‌ ای را ارائه می دهد که در آن می‌توانید میزان و نوع ترجمه ‌ای را که می ‌خواهید، سفارشی کنید. این ابزاراز فناوری هوش مصنوعی پشتیبانی می کند که به ارائه محتوای با کیفیت برتر و بدون سرقت ادبی کمک می کند.

5- ابزار پارافریزر متن Clever Spinner

ابزار Clever Spinner این یکی از بهترین ابزارهای بازنویسی نوشته می باشد که دارای هوش مصنوعی سطح بالا و منحصر به فرد است و به شما کمک می کند تا بهترین بازنویسی ها را داشته باشید. همچنین از فناوری پردازش زبان طبیعی برای بازنویسی هر متن، پاراگراف یا جمله استفاده می کند. مردم این ابزار را ترجیح می دهند زیرا در مقایسه با سایر ابزارهای موجود در بازار استفاده از آن سریعتر و راحت تر است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 4 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping