استراتژی گاو بنفش چیست؟

استراتژی گاو بنفش
برنامه نویسی وب مقالات

استراتژی گاو بنفش چیست؟

استراتژی گاو بنفش برای داشتن کسب‌وکاری موفق، داشتن راه‌های متناسب با حرکت‌های جهانی بسیار مناسب و لازم است. یکی از این راه‌ها استراتژی گاو بنفش هست. در این استراتژی جذاب، شما با نام گاو بنفش برای کسب‌وکارتان دست به خلاقیت و انجام کارهای جدید می‌زنید. به هر میزان‌ که این برنامه را اجرا کنید، تفاوت و تغییر را احساس خواهید کرد.در ادامه این مقاله از تدریس24 همراه ما باشید تا شمارا بیشت در این زمینه راهنمایی کنیم.

چگونه استراتژی گاو بنفش را اجرا کنیم؟

 

به دنیای خود تا به حالا فکر کرده‌اید؟ فکر کردن در مورد دنیای شخصی و محیط پیرامون خود دیدگاه تازه‌ای به شما می‌بخشد، دیدگاهی که شاید با آن بتوانید نگرشتان را به زندگی و حتی کسب‌وکار عوض کنید یا حداقل خود را ارتقا ‌دهید. تغییر کردن در ابتدا باید در ذهن شما اتفاق بیافتد، سپس محیط پیرامونتان را خودتان تغییر خواهید داد.

بعضی تفکرات و استراتژی‌ها شما را در این راه کمک می‌کنند؛ مانند استراتژی گاو بنفش. به نظرتان این نام شاید کمی عجیب و حتی کمی خنده‌دار به نظر بیاید اما نوع تفکر و کارهایی در درون خود دارد که می‌تواند زندگی شخصی و اقتصادی شما را تحت تاثیر قرار دهد و یا به‌کلی عوض کند. این استراتژی حتما ارزش آن را دارد که باهم آن را بررسی کنیم و بدانیم چگونه آن را به کار ببریم.

استراتژی گاو بنفش

 

 

استراتژی گاو بنفش چیست؟

 

در یک تعریف، استراتژی به برنامه‌های بلندمدت برای زندگی شخصی یا اقتصادی می‌گویند. گاو بنفش نیز یک نام‌گذاری از صاحب ایده این نظریه اقتصادی است. استراتژی گاو بنفش توسط ست گادین مطرح شده است. این استراتژی مربوط به دگرگون کردن برنامه‌های تکراری برای به دست آوردن نتایج متفاوت و مثبت است. با توجه به شرایط کنونی بهداشتی در کشور و جهان‌ که ویروس کرونا بر تمام بخش‌های اقتصادی و غیر آن تاثیر گذاشته است.

 نیاز به داشتن و اندیشیدن در مورد استراتژی گاو بنفش را به یک ملزوم تبدیل کرده است. در یک کسب‌وکار برای داشتن حرکت رو به رشد و شغلی پرسود حتما باید برنامه‌هایی داشته باشید، تا بتواند آینده را شیرین و تضمین کنید. این برنامه‌ها باید علاوه بر بلندمدت بودن طوری باشد که حتی در موقعیت‌های کوتاه‌مدت و موقتی نیز برای شما سودآور باشد.

در همین ابتدای این نوشتار شاید گمان کنید داشتن یک روند ثابت شما را از خطرات دور نگه می‌دارد؛ اما بعضی رفتارها که در نظر اینان خطر آمیز هستند، باید بتواند امنیت اقتصادی شما را برقرار کنند، یعنی داشتن آن‌ها در یک برنامه‌ریزی بلندمدت و کوتاه‌مدت اجتناب‌ناپذیر است. اگر آماده هستید به سراغ سوال ریشه‌ای برویم؟ برنامه اقتصادی شما برای کسب‌وکارتان چیست؟ عمدتا جواب‌ها در شاخه‌های زیر است:

قیمت: با پایین آوردن قیمت تمام شده برای مصرف‌کننده می‌خواهید از رقبا پیشی بگیرید.

محصول: با استفاده از محصول‌های باکیفیت و متفاوت سعی در جذب مشتریان بیشتری دارید.

روابط عمومی: با استفاده از موارد مختلف روانشناسی مانند زبان بدن و روش‌های متعدد مانند قراردادهای شغلی می‌خواهید سود‌های بالایی به دست آورید.

عموما این رفتار در بین تمام کسب‌وکارها مشترک است. اما به نظرتان راه‌های دیگری نیز وجود دارد که امکان افزایش سود شما را داشته باشد؟ استراتژی گاو بنفش در اینجا متولد شده است، این مفهوم به معنای این هست: «مجموعه برنامه‌هایی که می‌تواند زندگی شما را تغییر دهد و کسب‌وکارتان بهبود بخشد. در این عصر که دوران دگرگونی‌ها رونق گرفته شما از این تغییرات به نفع خود بهره‌مند شوید.»

 

استراتژی گاو بنفش از کجا شروع شده است؟

 

این نام‌گذاری در ذهن ست گادین زمانی آمده است که گادین یک گله از گاوها را مشاهده‌ می‌کند، در ابتدا این گله توجه او را جلب می‌کند، بعد از مدت‌زمان کوتاهی این حضور برای او خسته‌کننده می‌شود. با خود تفکر عمیقی می‌کند تا این ایده به ذهنش خطور می‌کند، که اگر یک گاو بنفش در میان آن‌ها بود، آیا باز هم خسته می‌شد یا نه؟

 اسم این ایده را استراتژی گاو بنفش نهاد. سپس به این فکر کرد چرا این موضوع را در کسب‌وکار اجرا نکند، به همین ترتیب برنامه گاو بنفش را در میان برنامه‌های اقتصادی گنجاند. اما سوال اینجاست که استراتژی گاو بنفش در چه چیزهایی تاثیر می‌گذارد؟

۱. جذب خریدار

روش‌های قدیمی دیگر جواب نمی‌دهد، دیگر مردم با حضور فیزیکی خرید نمی‌کنند، ویروس همه‌گیر کرونا نیز به‌سرعت این کار افزوده است. باید یک استراتژی را دنبال کرد که روش‌های کوتاه‌مدتی نیز داشته باشد. این استراتژی شما را غنی و بی‌نیاز خواهد کرد.

۲. تغییر رفتاری بازار

بازارهای جهانی و داخلی، تغییرات بسیاری داشته‌اند که به‌نوعی بازاریابی را منسوخ کرده‌اند. امروزه مشتریان، انتخاب‌های بسیاری دارند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن توانایی خرید و مشاهده تمام محصولات را خواهند داشت.

۳. فرصت‌ها

هر بستری که امکان و پتانسیل استفاده کردن را داشته باشد، باید به‌طور کامل مورد بهره‌برداری قرار بگیرد. هیچ فرصتی نباید از دست برود.

۴. ویژگی

مهم‌ترین ویژگی که استراتژی گاو بنفش بر آن تاثیر دارد و بر آن اهتمام می‌‌ورزد، نو کردن و جدید بودن محصولات است. اگر می‌خواهید علاوه بر مشتریان موقتی، مشتریان جدید را جذب کنید، پس باید محصولات جدیدی نیز بیاورید.

۵. ارزندگی

اعتبار یک محصول باارزش نیاز به تایید کسی ندارد، چه دیگران قیمتی بودن محصول را بفهمند، چه درک نکنند، کالا هنوز ارزش خود را حفظ خواهد کرد. این محصولات راه جدید برای کسب‌وکار شما خواهند بود. این محصولات به منزله یک پل ارتباطی جدید میان شما و شهرت کسب‌وکارتان دارد.

۶. جذاب

در زبان انگلیسی به جذاب و سرگرم‌کننده می‌‌گویند: «Fun». این موضوع باید در کل برنامه‌های بلندمدت و کوتاه‌مدت شما رعایت شود تا از کسلی و یکنواختی نجات پیدا کنید.

۷. زمان

پیچیده‌ترین و مهم‌ترین دارایی ما انسان‌ها زمان است، لذا در صرف کردن آن نهایت حساسیت را داشته باشید. زمان گذاشتن برای نگاه کردن به هر چیز برابر با بخشی از خود شماست، لذا هر چیزی که برای آن زمانتان یا خودتان را می‌گذارید، باید ارزش صحبت کردن و وقت گذاشتن شما را داشته باشد.

۸. خاص بودن

با حفظ تمام ارزش‌های هر استراتژی و تاکتیکی باید بر متفاوت بودن راهکارهای خاص و منحصر خودتان انتخاب شود تا این شما باشید که هدایتگر کسب‌وکارتان است. این هدایتگر بودن در جایگاه ویژه خودش ارزش بالایی دارد.

ست گادین صریحا به‌عنوان اعتراض به همه صاحبان مشاغل می‌گوید: نظر من این است که ما با کمبود ایده مواجه نیستیم بلکه با کمبود اراده روبرو هستیم. بسیاری می‌توانند این نکات را با تفکر به دست آورند اما توانایی اجرای آن‌ها را ندارند. باید توانمند شوید تا اجرا کنید و امنیت شغلی‌تان را افزایش دهید.

 

استفاده از تکنیک گاو بنفش چه تاثیری بر کسب‌و کار شما دارد؟

 

ایده‌‌های ناب و غیرتکراری مانند انتشار ویروس است که بین افراد پخش می‌شود. خاص‌بودن ایده محصول یا کسب‌وکار شما سازوکاری مشابه با انتشار ویروس دارد و از فردی به فرد دیگر منتقل می‌شود. ست گادین این افراد را به «عطسه‌کنندگان» تشبیه کرده است. یعنی مشتریان یک کسب‌وکار می توانند توجه افراد جدید را به محصولات جلب کنند.

زمانی که کسب‌وکار شما محصولی نوآور یا خدمات خلاقانه‌ای را به بازار هدف ارائه می‌کند، مشتریان کار بازاریابی و تبلیغات را برایتان انجام می‌دهد. بدین ترتیب دیگر نیازی به صرف هزینه‌های گزاف جهت تبلیغات تکراری و خسته‌کننده ندارید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد 1 سال, ماه 2 قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه
مقایسه ×
Let's Compare! Continue shopping