آینده شغلی دیجیتال مارکتینگ

آینده شغلی دیجیتال مارکتینگ
مقالات

آینده شغلی دیجیتال مارکتینگ

آینده شغلی دیجیتال مارکتینگ تاحالا فکر کرده اید که بازار کار دیجیتال مارکتینگ در ایران چگونه است و درآمد یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ در ایران چقدر است؟ و اصلا فرصت های شغلی دیجیتال مارکتینگ چگونه است؟ این روزها با پیشرفت تکنولوژی، افزایش دغدغه‌های مردم و کمرنگ شدن تاثیر روش‌های سنتی و قدیمی بازاریابی بیشتر برندها، شرکت‌ها و حتی کسب‌وکارهای کوچک هم به تاثیر خارق‌العاده ابزارهای دیجیتال و دیجیتال مارکتینگ در رونق کسب‌وکارشان پی برده‌اند.

اما این تمام ماجرا نیست! ماجرا اینجا تمام نخواهد شد با شیوع ویروس کرونا بسیاری از آن‌ها با چالشی بزرگ مواجه شدند و تنها راه نجات خود را در بکارگیری روش‌های بازاریابی دیجیتال یافتند. این عامل باعث رونق بازار کار دیجیتال مارکتینگ در ایران و جهان شد. اما شما مطمئن هستید که این تخصص مناسب شما است؟ چه عواملی دیجیتال مارکتینگ را به یک مسیر شغلی با ارزش تبدیل می‌کند؟ درآمد شغل دیجیتال مارکتینگ چقدر است؟ روش‌های کسب درآمد از دیجیتال مارکتینگ چه هستند؟ اگر به دنبال پاسخ این سوالات هستید، تا انتهای این مقاله ازتدریس24 با ما همراه باشید.

آینده شغلی دیجتال مارکتینگ

یکی ازاصلی ترین سوالاتی که ذهن همه علاقه‌مندان به دیجیتال مارکتینگ را مشغول خود کرده است این است که «چگونه وارد فضای کاری دیجیتال مارکتینگ شویم؟ آیا موقعیت‌های شغلی مناسبی برای ما وجود دارد؟ درآمد دیجیتال مارکتینگ چقدر است؟ و…».

در این مقاله تصمیم داریم به صورت کامل و جامع بازار کار و فرصت‌های شغلی و درآمدزایی از دیجیتال مارکتینگ را مورد بررسی قرار دهیم تا اگر قصد ورود به این حوزه را دارید با آگاهی کامل قدم در این مسیر بگذارید که خدایی نکرده مشکلی برای شما پیش نیاید.

بسیاری از افراد تا قبل از شیوع ویروس کرونا درک صحیحی از تاثیر خارق‌العاده اینترنت و فضای مجازی بر روی کسب‌ وکارها نداشتند. اما این روزها استفاده از خدمات و خرید از فروشگاه‌های اینترنتی تبدیل به یکی از عادت‌های مردم شده است و هر موقع از نظر مالی مشکلی برایشان پیش میاید اولین چیزی که به ذهن آنها خطور میکند کسب و کار آنلاین است. همین عامل باعث شد تا بسیاری از کسب‌وکارها به استفاده از دیجیتال مارکتینگ روی آورند و بیش از پیش بر روی این موضوع سرمایه‌گذاری کنند.

به واسطه این شرایط امروز شاهد افزایش فرصت های شغلی در زمینه بازاریابی دیجیتال و تحولی بزرگ در بازار کار دیجیتال مارکتینگ ایران هستیم. به دنبال این تغییرات تب استخدام کارشناس دیجیتال مارکتینگ بسیار داغ شده است و بازاریابی دیجیتال جزو یکی از تخصص‌های با ارزش و حیاتی در ایران به شمار می‌آید.

اگر نمی‌دانید دیجیتال مارکتینگ چیست و با شاخه‌های آن آشنایی ندارید، پیش از ادامه این مطلب مقاله زیر را مطالعه کنید تا دیدی باز نسبت به این مقاله داشته باشید.

آینده شغلی دیجیتال مارکتینگ
فرصت های شغلی دیجیتال مارکتینگ

فرصت های شغلی که در اینجا نام برده می‌شوند، با توجه به تجربه‌ای به دست آمده‌اند که در سال ۲۰۲۰ کسب شده است. به عبارت بهتر از آنجا که این شغل‌ها در سال ۲۰۲۰ از شغل‌های پردرآمد دیجیتال مارکتینگ بوده‌اند، می‌توانند در سال ۲۰۲۱ نیز زمینه‌ساز کسب درآمدهای بالا باشند. سه رتبه نخست در این فهرست به شغل‌های زیر تعلق می‌گیرد:

کارشناس دیجیتال مارکتینگ

کارشناس دیجیتال مارکتینگ! شغلی پر درآمد و کاربردی و در عین حال شاداب و نیازمند بروز بودن بصورت مداوم است اینها کلماتی بودند که می توان خلاصه از یک شغل دیجیتال مارکتر یا کارشناس دیجیتال مارکتینگ بیان کرد و بنظر من بهترازاین نمیشود این شغل را توضیح داد.

کارشناس دیجیتال مارکتینگ همواره در پی کسب اطلاعات بیشتر باید باشد و به مسائلی مثل تولید محتوا، سئو، طراحی سایت، گوگل ادز و سایر مهارت هایی که در یک شرکت دیجیتال مارکتینگ یافت می شود .

کارشناس سئو(بهینه سازی سایت)

کارشناس سئو یکی از فعال ترین و اصلی ترین بخش های دیجیتال مارکتینگ است که به دارندگان سایت همیشه توصیه می شود یک کارشناس سئو را با خود همراه کنند تا در زمینه سئو سایت و رتبه گرفتن از گوگل به شما کمک کند و باعث پیشرفت سایت شما شود. کار کارشناس سئو نیازمند تخصص لازم است. او باید آمار سایت را از طریق ابزار هایی مثل سرچ کنسول و گوگل انالتیکس بیابد. رقبا را تحلیل کند، سئو داخلی و خارجی را بداند و موارد بسیار دیگر.

وظایف کارشناس سئو

 • تدوین استراتژی سئو
 • تحلیل آمار سایت با استفاده از ابزارهای مختلف مثل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس
 • تحقیق و تحلیل رقبا

مهارت‌ها

 • مسلط به سئو داخلی، خارجی و فنی
 • آشنا با HTML و CSS
 • مسلط به ابزارهای سرچ کنسول، گوگل آنالیتیکس، تگ منیجر و …
کارشناس شبکه های اجتماعی

کارشناس شبکه های اجتماعی است که امروزه با کسب مناسب‌ترین حقوق دیجیتال مارکتینگ به عنوان یک شغل مستقل می‌توان به آن نگاه کرد و در مورد آن گفت و گو کرد. کار کارشناس شبکه‌های اجتماعی ایجاد کمپین‌های مختلف برای کاربان است. یا اینکه بتواند به درستی استراتژی بچیند و با مخاطبان تعامل خوبی هدفمندی داشته باشد. به نظر می رسد باید با Office, Illustrator, Photoshop نیز آشنایی داشته باشد و بتواند با آنها کار انجام بدهد. و به پلتفرم های لینکداین، اینستاگرام ، توییتر و… تسلط کافی داشته باشد.

کارشناس تبلیغات

از آنجایی که داریم راجع به بازار کار دیجیتال مارکتینگ گفت و گو میکنیم، پس روی صحبتمان بیشتر با تبلیغات در فضای آنلاین است. بنابراین یک کاارشناس تبیلغات دیجیتال باید با روش‌ها و ابزارهای تبلیغات در فضای آنلاین به خوبی آشنا باشد.

وظایف کارشناس تبلیغات

 • برنامه‌ریزی و اجرای کمپین‌های تبلیغاتی در فضای دیجیتال
 • محاسبه نرخ تبدیل تبلیغات
 • تجزیه و تحلیل عملکرد تبلیغات و انتخاب بهترین گزینه

مهارت‌ها

 • خلاقیت
 • تسلط به تکنیک های کپی رایتینگ
 • مسلط به اصول برندینگ
 • آشنایی با تیپ‌‌های شخصیتی
 • تسلط به گوگل ادز
طراح ui ،ux

طراحی UI و UX هم بخش جدا نشدنی و همیشگی از بازار کار دیجیتال مارکتینگ است. در مقاله‌ای که راجع به بازار کار UI و UX نوشته‌ام، شرح وظایف و مسئولیت‌های متخصصان این دو حوزه را کامل بررسی کردم، پس از تکرار سخن پرهیز می‌کنم و پیشنهاد می‌کنم این مقاله را مطالعه کنید.

طراح وب

از دیگر شغل های بازار کار دیجیتال مارکتینگ که خیلی هم سرگرم کننده و جالب است، طراحی وب سایت و طراحی سایت می باشد. اگر چه در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی کمک بزرگی به بازاریابی در محیط آنلاین کرده است، اما اکثر سازمان‌ها به یک سایت نیاز دارند تا در آن فعالیت کرده و محصولات یا خدمات خود را در آن به فروش برسانند.

با روی کار آمدن سیستم مدیریت محتوا وردپرس، طراحی وب دیگر شاخ غول شکستن نیست و با حداقل هزینه ممکن هم می‌توان این کار را به بهترین نحو ممکن انجام داد.

حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگ

حقوق کارشناس دیجیتال مارکتینگدر شرکت‌ها مختلف متفاوت است. اما به طور میانگین حقوق یک کارشناس دیجیتال مارکتینگ را می‌توان بین ۲.۵ تا ۷ میلیون تومان در نظر گرفت. از آنجایی که معمولا متخصصان بازاریابی دیجیتال در یکی از شاخه‌های دیجیتال مارکتینگ تجربه بیشتری دارند، می‌توانند با فعالیت‌های فریلنسری حقوق را به صورت قابل توجه‌ای افزایش دهند.

آینده شغلی دیجیتال مارکتینگ
کلام آخر

هرچند حوزه کاری دیجیتال مارکتینگ در دنیای امروز یک حوزه بسیار گسترده و البته بسیار پردرآمد است، اما یکی از اصلی‌ترین لازمه‌های آن در کنار داشتن تخصص و آشنایی با ابزارهای مختلف، خلاقیت است. خلاقیت به شما کمک می‌کند که بهترین گزینه‌ها را برای رسیدن به هدف خود انتخاب کنید. به علاوه با داشتن چنین عنصری در وجود خود می‌توانید بهترین مسیرها را با صرف کمترین هزینه برای رسیدن به موفقیت ترسیم کرده و راه رسیدن به هدف را کوتاه‌تر کنید. بدون داشتن خلاقیتی شما هرگز نمی‌توانید به یک دیجیتال مارکتر موفق در دنیای امروز تبدیل شوید.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اعضا

‫بروز رسانی

سمیرا مردانی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

محمد جواد محمدی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

مریم نوری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

محمد امین طاهری's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

نگار حجتی's بروزسانی مشخصات انجام شد ماه 9, 2 هفته قبل

فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • ویژگی ها
 • ویژگی های سفارشی
 • زمینه های دلخواه
برای پنهان کردن نوار مقایسه ، بیرون را کلیک کنید
مقایسه